17. maist alustavad tööd Ida-Viru keskhaigla Ahtme ja Järve vaktsineerimiskeskused

L korpus

17. maist avab Ida-Viru keskhaigla Ahtme- ja Järve tervisemajades vaktsineerimiskeskused, mis võimaldavad pakkuda vaktsineerimise võimalust loodetavasti kõikidele soovijatele.

Vaktsineerimiskeskused asuvad: Ahtme tervisemajas, aadressil Ilmajaama 14, L-korpus, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve. Sissepääs Ilmajaama tänava poolt.

Järve tervisemajas, aadressil Ravi 10d, D-korpus, Järve linnaosa, Kohtla-Järve.

Vaktsineerimise võimalust pakub haigla seitsmel päeval nädalas. Vaktsineerimisele pääsemiseks tuleb eelnevalt broneerida aeg. Vaktsineerimise aega saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris või helistades haigla registratuuri telefonil 33 111 33.

 

11. mail toimunud sotsiaalministeeriumi pressikonverentsil ütles vaktsineerimise korraldamise töörühma asejuht dr Arkadi Popov, et Ida-Virumaale sai suunatud suurem kogus Moderna vaktsiini just sel põhjusel, et kahe doosi vahele jääb nt Pfizer/Biontech ja AstraZeneca vaktsiiniga võrreldes lühem aeg – 4 nädalat – nii saavad keskused kiiremini korraldada kahe doosiga vaktsineerimise.Ida-Viru keskhaiglas on vaktsineerimisvõimalus avatud kõikidele inimestele alates 18. eluaastast. Vaktsineerimiseks kasutatakse Moderna, Jansseni ning AstraZeneca vaktsiini. Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab kasutada Moderna ning Jansseni vaktsiini alates 18. eluaastast, AstraZeneca vaktsiini üle 50-aasta vanustel inimestel.

Meelespea vaktsineerimisele tulijale:
• Palume tulla registratuuri mitte varem kui 15 min kutsel märgitud ajast.
• Kaasa võtta isikut tõendav dokument.
• Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab COVID-19 läbipõdenuid vaktsineerida ühe doosiga alates 6. kuust pärast tervenemist.
Vaktsineerimise broneerimisel:
• kinnitan, et olen tutvunud vaktsiini võimalike kõrvaltoimetega ning tean, et kõige sagedasemateks kõrvaltoimeteks on isemööduvad süstekoha valu, punetus ning palavik;
• arvestan, et pärast vaktsineerimist jään Ida-Viru Keskhaigla vaktsineerimispunkti 15 minutiks meditsiinipersonali jälgimisele, et ägeda reaktsiooni korral saada õigeaegne abi;
• tean, et vaktsineerima tulles pean olema täiesti terve ning haigestumise korral annan võimalikult ruttu sellest teada

Neljapäevast, 13.05, saavad vaktsineerimise aega broneerida ja vaktsineerima tulla vanusegruppi 40+ kuuluvad inimesed

vaktsiinisüstAlates neljapäevast, 13. maist, saavad vaktsineerimise aegu broneerida ka vanusegruppi 40+ kuuluvad inimesed ehk kõik, kes on sündinud 1981. aastal ja varem.

Vabade aegade olemasolul võib vaktsiini saada juba sel nädalal. 40+ vanusegrupi inimesed saavad selle nädala lõpuni eelisjärjekorras broneerida vaktsineerimise aega ka järgmiseks nädalaks.

Sellel nädalal on Ida-Viru keskhaiglas vaktsineerimise ajad avatud Järve tervisemajas neljapäeval 13.05 ja laupäeval, 15.05, ning Ahtme polikliinikus saab vaktsineerida neljapäeval, 13.05.

Vaktsineerimiseks kasutatakse Moderna või AstraZeneca vaktsiini.

Vaktsineerimise aega saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris või helistades haigla registratuuri telefonil 33 111 33.

 

Lisatud: 12.05.2021

Alates 7.05.21 oleme valmis pakkuma patsientidele kodus vaktsineerimise teenust

infoKodus vaktsineerimine on mõeldud nendele patsientidele, kes oma tervisliku seisundi tõttu ei ole võimelised vaktsineerimisele kohale tulema.

Vaktsineerimiseks kasutatakse Jansseni vaktsiini, mis on 1-doosiline. Koos liikumisraskusega patsiendiga võivad kodus vaktsiini saada ka tema pereliikmed vanuses 50+ ja riskigruppi kuuluvad täiskasvanud sugulased.

Juhul kui Teie või teie lähedane vajab kodus vaktsineerimist, palun andke sellest teada oma perearstile. Kuigi paljudel perearstidel ei pruugi olla võimalust oma patsiente kodus vaktsineerida, saavad nad edastada teie vaktsineerimise soovi ja kontaktandmed haiglale. 

 

Ahtme üksuse garderoob asub uues kohas

Alates 3. maist on Ahtme üksuse garderoob kolinud uue korpuse – Ahtme tervisemaja – ruumidesse.

L korpus

 Hoonesse pääseb ka Ilmajaama tänava poolt - uks asub endise sissepääsu kõrval, paremal.

 Ilmajaama tänava-poolne sissepääs töötab:
 E-R kell 7:00-18:00

 Õhtuti ja nädalavahetusel palume siseneda EMO-poolsest uksest.

garderoob 2

Sisenedes EMO-poolsest uksest palun jälgige suunaviitasid. Mõlema sissepääsu juures töötavad kontrollpunktid, kus töötaja võib küsida sisenejatelt haiglasse tuleku eesmärki ning palub kanda maski ning desinfitseerida käsi

Garderoob avatud: E-R 7-19; L-P 8-18

garderoob

Mais toimuvad patsientide ja doonorite rahulolu uuringud

küs pilt

Maikuus toimuvad Ida-Viru Keskhaiglas patsientide küsitlused haigla poolt osutatavate raviteenuse vastavuse kohta patsientide ootustele ehk patsientide rahulolu uuring ja doonorite rahulolu uuring. Tagasiside andmise periood on terve maikuu jooksul. Patsientide rahulolu uuringu küsimustik on mõeldud ainult neile patsientidele, kes olid mais IVKH-st välja kirjutatud. Doonorite rahulolu uuringu küsitlusele on oodatud need, kes on maikuus käinud verd loovutamas.

Selle aasta küsitluse uuenduseks on võimalus küsimustikke esmakordselt täita elektroonilisel kujul. Elektroonsesse küsitluskeskkonda saab QR-koodi, veebiaadressi või haigla välisveebis patsientide küsitluse ja vereteenistuse alamlehel asuva teavituse kaudu. Endiselt on võimalus täita ka paberil ankeeti. Küsitlusele tuleb vastata ainult üks kord.

 

Patsientide rahulolu uuringu küsimustikku saab täita siin

Doonorite rahulolu uuringu ankeet on siin

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo