No module Published on Offcanvas position
Registratuur töötab E-R 8-18 33 111 33

Oleme usaldusväärsed, inimlikud, tegusad

registratuur kontakt

Sünnitusabi ja günekoloogia

Rasedad võivad pöörduda sünnitusosakonda ja võivad saada konsultatsiooni telefoni teel 331 1092.

Naistehaiguste diagnostika ja ravi. Statsionaarne arstiabi Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas (Ilmajaama 12) ja ambulatoorne arstiabi Kohtla-Järve Järve linnaosas (Ravi 10D) ja Ahtme linnaosas (Tervise 1) ning Sillamäel (Kajaka 9) ja Kiviõlis (Keskpuiestee 36).

Sünnitusabigunek 36 2

Sünnitusabi puudutav informatsioon on leitav SIIT 

ning tasulise personaalse ämmaemanda sünnitusabiteenuse kohta SIIT

Günekoloogia

 • Naistehaiguste diagnostika ja ravi

Päevastatsionaari protseduurid

 • emakakaela elektrokirurgiline ravi (konisatsioon)
 • abrasioonid klimakteerilise verejooksu korral
 • uuringud munajuhade läbitavuse kontrolliks (hüsterosalpingograafia – emakaõõne ja munajuhade röntgenpildistus kontrastaine abil)
 • emakakaela polüüpide eemaldamine
 • raseduse katkestamine naise enda soovil kuni 11. rasedusnädalani

Arstid

♦Roksolana Goshka (vanemarst) ♦Alexander Zakutskiy ♦Mall Õunapuu ♦Olga Rodina ♦Olga Pronskaja ♦Alexey Tsaregorodtsev  ♦ Natalia Merirand ♦ Denis Samarskii ♦ Annemari Ojamaa ♦ Oleg Bazeliuk ♦ Liidia Grištšenko

*Naistearsti vastuvõtule saab tulla ilma saatekirjata.

Kontaktandmed

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meie haiglas on võimalik teha ka NIPTIFY testi - see on kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuringu meetod.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UUS! Alates augustist 2022 hakkas Ida-Viru Keskhaigla sünnitusosakonnas toimuma füsioterapeudi konsultatsioon naistele, kellel esinevad sünnitusjärgsed tüsistused. Konsultstsiooni tellib naisele ämmaemand.
Lisaks füsioterapeudi konsultatsioonile hakkab perekooli loengute raames toimuma uus loeng ''Rasedus- ja sünnitusjärgne taastumine'', mille lektoriks on füsioterapeut ja taastusravi- ning õendusabikliiniku juhataja Eveli Tamm. Loengu raames räägitakse raseduse ja sünnituse mõjust vaagnapõhja- ja kehatüvelihastele ning füsioteraapia olulisusest, sobilikest harjutustest raseduse ajal ning sünnitusjärgsel perioodil (sh sünnitusjärgsete tüsistuste korral)..
Füsioterapeudi konsultatsioonid ja perekooli loengud on tasuta.

PEREKOOL

Perekooli tulles on vaja end eelnevalt registreerida SIIN.
Perekooli programm on tasuta.
Lisainfo perekoolist telefonidel: 331 1828 või 331 1133.
 

perekool  

PEREKOOLI LOENGUD MAIS 2024 (eesti keeles):

7.05 Vastsündinu hooldus 13:30-14:30
(lektor ämmaemand Jekaterina Krõmskaja)
Õpetus nuku peal, kuidas siduda, pesta, vannitada, hoolitseda naba, silme eest jne; riietumine, Apgari hinne, kaalu muutused, vaktsineerimine jne.

14.05 Sünnitus 13:30-14:30
(lektor ämmaemand Jekaterina Krõmskaja)
Normaalne sünnituse kulg, võimalikud tüsistused, emakakaela avatus, valutustamine, väljutusperioodi eripärad, hingamisharjutused, ämmaemanda tegevused sünnituse ajal.

17.05 Rasedus- ja sünnitusjärgne taastumine 14:00-15:00
(lektor füsioterapeut Eveli Tamm)
Raseduse ja sünnituse mõju vaagnapõhjale ja füsioteraapia olulisus, sobilikud harjutused raseduse ajal ning sünnitusjärgsel perioodil, sh sobiliku koormuse valimine sünnitusejärgsete tüsistuste korral.

27.05 Imetamine 14:30-16:00
(lektor ämmaemand Regina Zahharenkova)
Rinnapiima produktsioon, rinnapiima eripärad, faktorid, mis mõjutavad piimakogust, õige imetamistehnika ja -asendid, kasu emale ja lapsele, kõikvõimalikud probleemid, mis võivad laktatsiooni ajal esineda, ja kuidas neid lahendada, kuhu pöörduda, et abi saada, ema õige toitumine laktatsiooni ajal.

28.05 Sünnitusjärgne periood 13:30-14:30
(lektor ämmaemand Jekaterina Krõmskaja)
Organismi muutused peale sünnitust, rebendite taastumine ja kehahooldus, emotsionaalsed muutused, suguelu ja kontratseptsioon, seisund peale keisrilõiget ja taastumine.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÄMMAEMANDA KODUVISIIDID

Ida-Viru Keskhaigla hakkas pakkuma uut teenust - ämmaemanda koduvisiite. Teenust arendati projekti "Ämmaemanda koduvisiidid esimestel eluaastatel" raames.

Projekti peamine eesmärk on luua tegevusmudel lapseootel ja lapse saanud pere heaolu mõjutavate riskide hindamiseks ja maandamiseks ämmaemanda korduvate sünnitusjärgsete koduvisiitide läbiviimise kaudu koostöös kohalike omavalitsuste ja tervishoiuasutustega erinevates Eesti piirkondades. Lisaks on projekti eesmärgiks vähendada perearstide koormust.

Koduvisiidi eesmärk on toetada naise kohanemist sünnitusjärgselt ja julgustada ema hoolitsema vastsündinu ning enda eest, et tagada pikaajaline füüsiline ja vaimne heaolu. Samuti aitab koduvisiit märgata igasuguseid väikseimaid kõrvalekaldeid oodatud tavapärasest taastumisest, analüüsida olukorda ning sekkuda vastavalt vajadusele.

Ida-Viru Keskhaiglas teostavad koduvisiite ämmaemandad Alevtina Vilde ja Julia Kedus. Naisega lepitakse esimese visiidi aeg kokku haiglast väljakirjutamise päeval. Esmase visiidi kestus on umbes 30-40 minutit. Visiidi käigus saab naine esitada vastsündinu hooldusega ja sünnitusjärgse taastumisega seotud küsimusi. Vajadusel suunab ämmaemand naise teiste erialade spetsialistide juurde (näiteks imetamisnõustaja juurde). Ämmaemand võib teha rohkem kui üht visiiti. Esmane visiit on kohustuslik nädala jooksul pärast ema haiglast väljakirjutamist ja teise visiidi vajalikkuse otsustab ämmaemand peale esmase visiidi tulemuse hindamist.

Keskhaigla pakub ämmaemanda sünnitusjärgseid koduvisiite kõikidele Kohtla-Järve, Jõhvi ja lähiümbruse (kuni 30 km raadiuses) naistele ja nende vastsündinutele. Lisaks pakume ämmaemanda koduvisiite mitte Ida-Viru Keskhaiglas sünnitanud naistele. Selleks palume meiega ühendust võtta telefonil 33 111 33. Teenused on tasuta.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IMETAMISNÕUSTAMINE

baby

Imetamisnõustamise vastuvõtt toimub

 • naistenõuandlas Järve tervisemajas (Kohtla-Järve Järve linnaosa, Ravi 10D, III korrus, kabinet D3050), nõustaja ämmaemand Regina Zahharenkova.

Palume eelnevalt registreerida telefonil 331 1828 või 331 1133.

Imetamisnõustamise teenus on tasuta ning kahes keeles.

Imetamisnõustaja nõustab Teid:

 • valulike rindade, nibulõhede, piimapaisu, rinnapõletiku korral
 • kui olete lapseootel ja soovite eelinfot, kuidas ja millal imetamisega alustada või soovite arutada eelmist imetamiskogemust
 • kui laps ei võta kaalus piisavalt juurde
 • lisatoidu andmise vajaduse korral  
 • kui olete teelahkmel, kas ja kuidas imetamist jätkata või lõpetada
 • alati, kui tekkib küsimus rinnaga toitmise kohta!

Tulge vastuvõtule koos lapsega!           

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kui oled oma valiku teinud, saad end soovitud arsti vastuvõtule registreerida. 

Soovin registreerida IVKH Digiregistratuuris 

Erakorralise meditsiini osakond, Ilmajaama 12, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Ahtme aktiivravikompleks, Ilmajaama 12, Ilmajaama 14, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Järve tervisemaja, Ravi 10d, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Taastusravi- ja õendusabikliinik, Ravi 10, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Kiviõli tervisekeskus, Keskpuiestee 36, Kiviõli
Sillamäe tervisekeskus, Kajaka 9, Sillamäe
Torujõe noortekodu (sõltuvusprobleemidega noorukite ravikeskus), Torujõe 3, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
IVKH vastuvõtud Narvas, Kerese Keskus, Kosmonaudi 4

Arve rekvisiidid:

SA Ida-Viru Keskhaigla

Reg nr 90003433

KMKR nr EE100863846

Tervise 1, 31025, Kohtla-Järve

Arvelduskontode numbrid:

SEB EE811010220029123013

Swedbank EE722200221019871533

LHV EE32770771003371793