Vereteenistuse assitent Merilin päästab elusid juba 13 aastat

Merilin vereteenistusest voldikusseMerilin Randlepp, vereteenistuse assitent

❤️🩸Loe meie mini-intervjuud vereteenistuse assistent Meriliniga, kes on ühtlasi ka meie aktiivne veredoonor juba 13 aastat. Kui tunned, et soovid ka doonoriks hakata, tule julgelt meie vereteenistusse, mis asub Järve tervisemajas (Ravi 10d, Kohtla-Järve).

🩸Kuidas oled veredoonorite maailma tulnud?

Esimest korda tulin vereloovutusele kolleegi kutsel, kes oli varem verd loovutanud. Kerge ärevus esmakordse vereloovutuse ees sai kiiresti ületatud ja tundsin, et soovin verd loovutada ka edaspidi. Minu isa oli audoonor, seega on doonoriks olemine mul vist veres. Uutel doonoritel soovitan soojalt tulla vereloovutusele koos oma sugulase või sõbraga. Koos on alati lõbusam!

🩸Kui kaua oled juba doonor olnud?

Olen verd loovutanud alates 2009. aastast, nüüd juba 11 korda ja jätkan ikka samas vaimus.

🩸Mis motiveerib Sind verd loovutama?

Vereloovutusega saan aidata abivajajaid. See on lihtsaim viis head teha ja tekitab emotsionaalselt üleva tunde ja annab arusaama, et olen midagi väga olulist teinud. Doonoriverd kasutatakse avariidel ja rasketel traumadel, sünnitusjärgselt ja erinevate haiguste ravis. Verevarusid on tarvis pidevalt täiendada ja mina panustan sellesse jõudumööda.

🩸Kas oled oma sõpru ja tuttavaid doonorite „liitu“ kutsunud?

Loomulikult! Paljud mu sõbrad ja tuttavad kas tunnevad huvi doonoriks saamise vastu või on juba täiendanud doonorite ridu. Julgustan neid, tuginedes oma kogemusele doonorina ja Ida-Viru Keskhaigla vereteenistuses töötades saadud teadmistele veredoonorlusest.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo