Osalesime "Ämmaemanda koduvisiidid esimestel eluaastatel" projekti arutelus

ämmaemandate koduvisiididMeid külastas Sotsiaalministeeriumi esindaja Tiina Tõemets (pildil paremal), kes on ühtlasi ka ämmaemandate koduvisiitide projekti juht. Tema rääkis meie ämmaemandatele projekti tegevustest, kohaliku võrgustiku tähtsusest ja koostöövõimalustest edaspidiseks. Ida-Viru Keskhaigla osaleb selles projektis.

Projekti peamine eesmärk on luua tegevusmudel lapseootel ja lapse saanud pere heaolu mõjutavate riskide hindamiseks ja maandamiseks ämmaemanda korduvate sünnitusjärgsete koduvisiitide läbiviimise kaudu koostöös kohalike omavalitsuste ja tervishoiuasutustega erinevates Eesti piirkondades. Lisaks on projekti eesmärgiks vähendada perearstide koormust.
Koduvisiidi eesmärk on toetada naise kohanemist sünnitusjärgselt ja hinnata vastsündinu tervist. Imiku tervisekontrolli tegemise käigus selgitab ämmaemand välja, kas imikut on tarvis arstile näidata ja nõustab imiku ema tema tervist puudutavates küsimustes.

Ämmaemand võib teha rohkem kui üht visiiti. Esimene visiit on kohustuslik nädala jooksul pärast ema haiglast väljakirjutamist ja teise visiidi vajalikkuse otsustab ämmaemand peale esimese visiidi tulemuse hindamist.

Projekti kestus on 2 aastat.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo