No module Published on Offcanvas position
Registratuur töötab E-R 8-18 33 111 33

Oleme usaldusväärsed, inimlikud, tegusad

registratuur kontakt

Ida-Viru Keskhaigla sai Jõhvist pärit IT-ettevõtjatelt kingituseks Eesti esimese ultraheli kopsuskänneri

 DSC1212IT-ettevõte Burfa Tech ostis Belgia-Eesti fintech-ettevõtte OSOM Finance eestvedamisel koroonapandeemia ajal Ida-Viru Keskhaiglale kingituseks diagnostilise kopsuskänneri, mis nüüd on Eestisse jõudnud ning anti täna haiglale üle. Tegu on uudse ja Eestis esimese statsionaarse ultraheli kopsuskänneriga, mis suurendab märkimisväärselt kopsukahjustuse diagnoosimise täpsust ja kiirust. Seade on vajalik nii koroonaviirusega seotud kui ka teiste raskekujuliste hingamisteede haiguste ravis.
Senini oli Eestis ainult üks kopsuskanner tootjapoolse ajutise testprojektina kasutusel Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, kuid nüüd sai Eesti suuruselt kolmanda maakonna Ida-Virumaa keskhaigla selle esimesena Eestis päris endale. Ida-Viru keskhaigla on Virumaa suurim tervishoiuteenuse osutaja, kelle vastutusalasse kuulub 175 000 elanikuga piirkond. Haigla pakub statsionaarset- ja ambulatoorset eriarstiabi ning erakorralise meditsiini teenust.
Ida-Viru Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna vanemarst Arnold Persidski kommenteeris: “Igasugune selline abi Eesti meditsiinile on kulda väärt. On väga liigutav, et Jõhvist pärit ettevõtjad otsustasid meie haiglat toetada. Ultraheli kopsuskänner aitab meil kiiresti diagnoosida haigusseisundeid COVID patsientidel, kes vajavad kõige rohkem kopsude ventileerimist. See meetod on alternatiiv röntgenile, mida me seni oleme kasutanud. Röntgenoloogiline uuring võtab tunduvalt rohkem aega, lisaks sellele on teatud piirangut COVID patsientide käsitlusel, mis kitsendavad röntgenoloogiliste uuringute läbiviimist. Võimaliku viirusepuhanguga kaasneva haigla koormuse kasvu korral on sellest skännerist väga palju abi diagnoosimisel ja seisundite dünaamika jälgimisel, mis omakorda tõstab oluliselt ravikvaliteeti. Tänu kopsuskännerile oleme nüüd paremini varustatud nii võimalikeks uuteks koroonalaineteks kui sellest on ka suur abi igapäevases erakorralise meditsiini töös. Antud seade lubab kvaliteetselt läbi viia kõhukoopa organite uuringut multitraumaga patsientidel. Tänu UH-aparaadile suudame punkteerida vajalikke veresooni, vaadata ja hinnata südametööd jne. Piltlikult öeldes asendab selline aparaat erakorralise meditsiini arstidel kuuldetoru ning on seega murranguline sündmus igapäevases kliinilises rutiinis.”
Rahvusvahelist isikliku finantsmajanduse teenust fintech-projektina arendav OSOM ning Eesti suuremate IT-ettevõtete hulka kuuluv ja eelmisel aastal Narvas Põhja-Euroopa suurima kõrgjõudlusega andmetöötluskeskuse avanud Burfa Tech tegid otsuse aidata Ida-Viru Keskhaiglat aprilli algul koroonakriisi haripunktis. „Kuna OSOM Finance’il ja Burfa Tech’il on osaliselt kattuvad aktsionärid, kes kõik on pärit siitsamast Jõhvist, siis kriisisituatsioonis oli meie jaoks loomulik valik aidata kodukanti ja siinset kogukonda. OSOM Finance’i poolt kaardistasime probleemid otsekontaktide kaudu meditsiiniasutustega ja pidasime läbirääkimisi vajaliku seadme kiirendatud tarnimiseks, finantskulud võttis enda kanda Burfa Tech,“ selgitas OSOM Finance tegevjuht Anton Altement.
Burfa Tech juhatuse liige Sergei Potapenko kommenteeris abistamisotsust: “OSOM Finance idee leidis meie ettevõttes kohe tugeva toetuse, kuna oleme alati huvitatud olnud Ida-Virumaa piirkonna arengu toetamisest. Võttes arvesse olukorda riigis ja maailmas, ei tekkinud küsimustki, kas peaksime sellest algatusest osa võtma või mitte”. Burfa Tech’i teine juhatuse liige Ivan Turõgin lisas: „Kui tundub, et raskuste ja probleemidega maadleb terve maailm, võib kergesti unustada kogukonna mured ja keskenduda ainult enda omade lahendamisele. Samas just seda teha ei tohi – peame hoidma kokku ja toetama neid, kes seda enim vajavad. Täna üleantud seade on meie panus, et Virumaal oldaks võimalikuks uueks meditsiinikriisiks veel paremini valmis."

 DSC3065

Ettevõttest OSOM finance
OSOM Finance on Belgia-Eesti fintech projekt, mis asutati 2017. aastal ettevõtte Polybius poolt. OSOM loob isiklikku finantsmajandusteenust, kus on ühendatud traditsiooniliste ja digitaalsete finantsaktivate haldus.
Ettevõttest Burfa Tech
Burfa Tech oli 2019. aastal Äripäeva poolt koostatud Eesti IT-ettevõtete edetabeli võitja. Andmekeskuste projekteerimise ja hoolduse eestvedajana Burfa Tech on spetsialiseerunud suure jõudlusega andmetöötlusele ja andmekeskustele mõeldud valmislahendustele.

Fotodel: Uue kopsuskänneri üleandmisel Ida-Viru Keskhaigla ülemarst dr Toomas Kariis, Ida-Viru Keskhaigla EMO vanemarst dr Arnold Persidski, Burfa Techi üks asutajatest ja juhatuse liige Ivan Turõgin ja OSOM Finance’i üks asutajatest ja CEO Anton Altement.

Erakorralise meditsiini osakond, Ilmajaama 12, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Ahtme aktiivravikompleks, Ilmajaama 12, Ilmajaama 14, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Järve tervisemaja, Ravi 10d, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Taastusravi- ja õendusabikliinik, Ravi 10, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Kiviõli tervisekeskus, Keskpuiestee 36, Kiviõli
Sillamäe tervisekeskus, Kajaka 9, Sillamäe
Torujõe noortekodu (sõltuvusprobleemidega noorukite ravikeskus), Torujõe 3, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
IVKH vastuvõtud Narvas, Kerese Keskus, Kosmonaudi 4

Arve rekvisiidid:

SA Ida-Viru Keskhaigla

Reg nr 90003433

KMKR nr EE100863846

Tervise 1, 31025, Kohtla-Järve

Arvelduskontode numbrid:

SEB EE811010220029123013

Swedbank EE722200221019871533

LHV EE32770771003371793