No module Published on Offcanvas position
Registratuur töötab E-R 8-18 33 111 33

Oleme usaldusväärsed, inimlikud, tegusad

registratuur kontakt

Kohtla-Järvel algab tegevusterapeutide väljaõpe

Täna allkirjastasid Tallinna Tervishoiu Kõrkgool, Kohtla-Järve Linnavalitsus, SA Ida-Viru Keskhaigla ja Eesti Tegevusterapeutide Liit koostöölepingu, mille tulemusena hakatakse Ida-Virumaal pakkuma tegevusteraapia õpet. Tegevusterapeudi õppekava rakenduskõrgharidusõppe korraldamine Ida-Virumaal toimub 2020. aasta septembrist kuni 2024. aasta juunini.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul on regionaalsus üks kõrgkooli põhimõtteid, mida on viljeletud aastaid: “Regionaalne õppetöö on õppijale mugavam ning koostöö haiglaga omakorda suurepärane vöimalus,” ütleb Ernits. Ta lisab: “Oleme uhked ja tänulikud, et Kohtla-Järve Linnavalitsus meie tegevust toetab. See näitab, et nähakse veelgi laiemat pilti. Ka koostöö Eesti Tegevusterapeutide Liidu ja Ida-Viru Keskhaiglaga näitab meie õppe kvaliteeti”.

Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko tõdeb, et Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on nende pikaajaline partner ja linna huvides on, et kõrgkool pakuks kohalikele noortele ja tervishoiu töötajatele, aga ka noortele teistest omavalitsustest rohkesti valikuvõimalusi ja konkurentsivõimelist haridust: “Uue eriala lisandumine aitab laiendada võimalusi kõrghariduse saamiseks nii meie linna kui ka Ida-Virumaa teiste gümnaasiumide lõpetajatele. Samuti on see hea võimalus Ida-Viru Keskhaiglas töötavatele meditsiinitöötajatele ennast täiendada ja saada kõrgharidust,” kommenteerib Jantšenko.

Ida-Viru Keskhaigla SA juhatuse liikme Tarmo Bakleri sõnul on tegevusterapeudi eriala muutumas järjest vajalikumaks. Ka Ida-Viru Keskhaiglas on väga erinevaid patsiente, kes vajavad tegevusterapeudi abi ning haigla saab olema tegevusterapeudi õppekava üheks praktikabaasiks: “Üliõpilased, kes meile praktikale tulevad, saavad niimoodi lisaks kõrgkoolis omandatud teoreetilise väljaõppele ka mitmekülgse praktilise kogemuse.” Bakler lisab: “Mida enam laieneb Kohtla-Järvel omandavate õppekavade arv, seda rohkem kohalikke noori ei lahku Tallinnasse või Tartusse, vaid omandavad hariduse siin ja jäävad meelsamini ka tööle Ida-Virumaale.”

“Tegevusteraapia õppe toimumine Kohtla-Järvel toetab eriala arengut, kättesaadavust tulevikus ning tegevusteraapia teadlikkuse kasvu sealses regioonis,” ütleb Eesti Tegevusterapeutide Liidu juhatuse liige Ida Joao-Hussar. “Kohtla-Järvel avatav tegevusteraapia õpe annab võimaluse vähendada tegevusterapeutide puudust Ida-Virumaa piirkonnas ning tulevikus avada õpet ka muudes Eestimaa paikades.”
Neljapoolse koostöölepingu allkirjastamine toimus 15.05 kell 9.30 veebikeskkonnas Zoom.

final2

Erakorralise meditsiini osakond, Ilmajaama 12, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Ahtme aktiivravikompleks, Ilmajaama 12, Ilmajaama 14, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Järve tervisemaja, Ravi 10d, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Taastusravi- ja õendusabikliinik, Ravi 10, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Kiviõli tervisekeskus, Keskpuiestee 36, Kiviõli
Sillamäe tervisekeskus, Kajaka 9, Sillamäe
Torujõe noortekodu (sõltuvusprobleemidega noorukite ravikeskus), Torujõe 3, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
IVKH vastuvõtud Narvas, Kerese Keskus, Kosmonaudi 4

Arve rekvisiidid:

SA Ida-Viru Keskhaigla

Reg nr 90003433

KMKR nr EE100863846

Tervise 1, 31025, Kohtla-Järve

Arvelduskontode numbrid:

SEB EE811010220029123013

Swedbank EE722200221019871533

LHV EE32770771003371793