No module Published on Offcanvas position
Registratuur töötab E-R 8-18 33 111 33

Inimkesksus, Võimekus, Koostöö ja Hoolivus

registratuur kontakt

Toimus kätehügieeni päev

kattehugpaevPildil vasakult: Infektsioonikontrolli teenistuse direktor Natalia Nikitina, infektsioonikontrolli õde Anna Aleksandrova

5. mail tähistatakse ülemaailmselt kätehügieeni päeva. Selle päeva eesmärk on tuletada meelde, et käte puhtus on võimas "relv" bakterite ja pisikute leviku takistamiseks.

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (ing. k. World Health Organization, lüh. WHO) juhib igal aastal tähelepanu kätehügieeni olulisusele, korraldades infokampaaniaid, mida ilmestavad erinevad motod. Selle aasta moto on küsimus "Miks on jätkuvalt oluline jagada teadmisi kätehügieeni kohta?"

Infektsioonikontrolli teenistuse direktori dr Natalia Nikitina sõnul on kätehügieen üks tähtsamaid teemasid, kuhu tuleb tähelepanufookus väsimatult suunata. Tervishoiuorganisatsioonid võitlevad pidevalt hospitaalinfektsioonidega, mille levikut on võimalik oluliselt takistada kätehügieeni abil. "Hospitaalinfektsioonid heidavad suure väljakutse kõikidele haiglatele, kuid probleem on võimalik paremini võtta kontrolli alla. Õige kätehügieen on esimene asi, millega tuleb tegeleda. Kõige lihtsamad asjad võivad tihti nõuda kõige rohkem aega harjumuse kujundamiseks, aga tulemus on seda väärt. Eelmisel aastal oli kätehügieeni päeva moto "Puhtad käed päästavad elusid!" ja see peaks minu arvates iga tervishoiutöötaja jaoks olema nagu "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm". Kätehügieen päästab igal aastal miljoneid elusid, kui seda tehakse õigesti ja õigel hetkel tervishoiuteenuse osutamise ajal. Inimesed peaksid tegema koostööd, et tõsta teadlikkust kätehügieenist, et täita ühist ohutuse ja kvaliteedi eesmärki," sõnab dr Nikitina.

Esmaspäeval, 6. mail, korraldas infektsioonikontrolli teenistuse meeskond väikeürituse, millel toimus Chemi Pharm AS-i* toodete esitlus ja viktoriin kätehügieeni kohta täna saadud ja varem omandatud teadmiste kinnistamiseks.

*AS Chemi Pharm on kohalik ettevõte, mis toodab ja turustab desinfektante, isikliku hügieeni vahendeid ning puhastus- ja erihooldustooteid. Ettevõtte tooteid valmistatakse Eestis.

Erakorralise meditsiini osakond, Ilmajaama 12, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Ahtme aktiivravikompleks, Ilmajaama 12, Ilmajaama 14, Ahtme linnaosa, Kohtla-Järve
Järve tervisemaja, Ravi 10d, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Taastusravi- ja õendusabikliinik, Ravi 10, Järve linnaosa, Kohtla-Järve
Kiviõli tervisekeskus, Keskpuiestee 36, Kiviõli
Sillamäe tervisekeskus, Kajaka 9, Sillamäe
IVKH vastuvõtud Narvas, Kerese Keskus, Kosmonaudi 4/P. Kerese 3

Arve rekvisiidid:

SA Ida-Viru Keskhaigla

Reg nr 90003433

KMKR nr EE100863846

Tervise 1, 31025, Kohtla-Järve

Arvelduskontode numbrid:

SEB EE811010220029123013

Swedbank EE722200221019871533

LHV EE32770771003371793