Hakkasime osutama uut taastusraviteenust

anna

Anastassija Mihhailova, füsioterapeut

Ida-Viru Keskhaiglas alustas vastuvõttu füsioterapeut, kes on spetsialiseerunud urogünekoloogilistele probleemidele ja sünnitusjärgsele taastusravile. Vastuvõtte viib läbi taastusravi- ja õendusabikliiniku füsioterapeut Anastassija Mihhailova. Anastassija on läbinud täienduskoolituse vaagnapõhjalihaste füsioteraapia ja sünnitusjärgse taastusravi valdkonnas. Vastuvõtule oodatakse nii naisi kui ka mehi günekoloogi, ämmaemanda, perearsti või taastusraviarsti saatekirja alusel.

Vaagnapõhjalihased täidavad olulisi funktsioone, sealhulgas toetavad kõhuõõne ja väikevaagna siseorganeid, reguleerivad urineerimise ja roojamise protsesse ning mängivad olulist rolli seksuaalse aktiivsuse ja sünnituse ajal.

Just seetõttu aitab vaagnapõhjalihaste füsioteraapia lahendada tundlikke probleeme, nagu uriinipidamatus, vaginism, hemorroidid, väikevaagna organite prolaps, vaagnapõhjalihaste valu ja hüpertoonus, seksuaalsed düsfunktsioonid jne.

Peamised riskifaktorid hõlmavad rasedust, sünnitust (nii vaginaalset kui ka keisrilõike), vanust, ülekaalu, kroonilist köha, depressiooni ja muid tegureid.

Õigeaegne spetsialisti poole pöördumine võimaldab paljudel juhtudel vältida kirurgilisi sekkumisi. Regulaarsed individuaalselt kohandatud harjutused, isegi kaebuste puudumisel, aitavad ennetada probleemide teket ja parandavad seksuaalelu.

Vastuvõtuaega saab broneerida taastusravi registratuuris kohapeal ja telefoni teel: 331 1101.

Vastuvõtud toimuvad reedeti Järve tervisemajas aadressil Ravi 10d, Kohtla-Järve, kabinet D4045.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo