Järve tervisemajas avati uus soolakamber, kus toimub haloteraapia

soolaravi

Haloteraapia ehk soolaravi

Halokambri tööpõhimõte on algselt olnud soolaga speleoteraapia ehk patsientide viibimine kindla aja vältel looduslikes soolakambrites. Kuna looduslike soolakambrite kasutamisvõimalused on piiratud, töötati alternatiivina välja haloteraapia ehk soolaravi: meetod, kus speleoteraapiat tehakse maapealsete soolatubade tingimustes. Sel juhul luuakse soolane õhukeskkond aerosoolgeneraatoriga. Kuiv soolaaerosool mõjub hingamisteedele kui „hari”, millel on baktereid hävitav ja eemaldav toime. 

Haloteraapia kasutusvõimalused ja efekt

Kuiva soolaaerosooli kasutamisvõimalusi on mitmeid. Soolaaerosool eemaldab hingamisteedest õietolmuosakesed, tugevdab hingamiselundite immuunkaitset, vähendab allergilisi reaktsioone ning omandab uuendavat, puhastavat ja noorendavat mõju nahale ja juustele. Haloteraapia tulemusena paraneb immuunsüsteem, selle põletikuvastane ja puhastav toime aitab ravida kopsuhaigusi. Haloteraapiat kasutatakse laialdaselt erinevate haiguste (näiteks bronhiaalastma, krooniline bronhiit, põletikulised LOR-elundite haigused, allergiline riniit, ägedad hingamisteede haigused ja nahapatoloogiad) ravimisel.

Haloteraapia on kasulik ka inimestele, kellel esineb psühhoemotsionaalseid iseärasusi: krooniline väsimus, üleväsimus ja ülepinge, depressioon, madal stressitaluvus. 

Teenust osutatakse perearstide ja eriarstide, sh taastusravi arsti saatekirja alusel.

Bronhiaalastma ja kroonilise bronhiidiga patsientide ravimine soolakambris on ravikindlustuse olemasolul tasuta.

Lisainformatsiooni soolakambri kohta saab taastusravi- ja õendusabikliiniku registratuuri telefoni numbril 3311 101.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo