Tõmbasime selle suve väljasõiduüritustele kriipsu alla ja ootame kärsitult järgmisi üritusi

urituste kokkuvote

Suveürituste hooaeg oli sellel aastal meie haigla jaoks erakordselt viljakas. Käisime kümmekonnal erineval temaatilisel üritustel Kohtla-Järvelt kuni Narvani välja - perepäevad, ohutuspäevad, Keemikute päev jne.

Ürituste jaoks oleme loonud tegevuste programmi, mis sobib nii lastele kui nende vanematele. Meie väljasõiduüritustel osalenud meeskonnas oli arste, abiarste, õdesid ja muid meditsiinilisi ja mittemeditsiinilisi spetsialiste. Igal üritusel näitasime mannekeeni peal taaselustamise protseduuri ja rääkisime esmaabi osutamisest; mõõtsime hemoglobiini, hapniku- ja suhkrutaset kapillaarverest, määrasime esmase veregrupi, hindasime doonoriks sobivust; õpetasime, kuidas haavasidet õigesti panna; rääkisime seljavaludest ja jagasime kasulikke nippe, kuidas valudest rutem jagu saada; korraldasime lastele joonistuste konkursi ja jagasime tervislikke ja kasulikke kingitusi.

Eriti palju huvilisi oleme märganud vereteenistuse nurgas, kus külalisi ahvatles kõige rohkem võimalus uurida oma esmast veregruppi. Esmase veregrupi määramine on kiire ja valutu verevõtu protseduur näpu otsast, misjärel pannakse võetud veretilk spetsiaalsele alusplaadile, kuhu on tilgutatud veregrupi määramise reagendid ja paari minuti pärast on veregrupp inimesele teada.

Lapsi meelitas enim taaselustamise harjutamine. Meie mannekeen sai nii palju elustamisprotseduure, et vahest mõtlesime, et natuke veel ja tõuseb püsti ning jookseb tagasi haiglasse oma jalgadega. Taaselustamisele pakkus konkurentsi ka haavasideme asetamine, sest protseduuri paremaks näitlikustamiseks oleme kasutanud kunstverd, mille abil imiteerisime haavu - taoline mänguline formaat sobis lastele väga hästi.

Ida-Viru Keskhaigla meeskonna sõnul oli oluline, et saime vabas ja muretus õhkkonnas inimestele lähemale tulla ning vähendada ärevust, mis tihti tekib patsientidel arstikabinetis. Simulatsiooniõpe taaselustamise, defibrillaatori tööprintsiipide demonstreerimise ja haavasideme paigaldamise näol aitas nii külalistel kui mittemeditsiiniliste teenistuste töötajatel erakorralise meditsiini tööd paremini mõista - tekkis vahetu kontakt EMO töötajatega, kuhu esmatasandi murede saamiseks tihti pöördutakse.

"Osalemine väljasõiduüritustel suurendas töötajate vahelist ühtekuuluvust ja meeskonna tunnet. Igal tiimiliikmel kujunes selgem arusaam, kui tähtis on tegelikult tema roll suures "masinavärgis“. - Saime ainult positiivset kogemust ja ammutasime palju inspiratsiooni järgnevateks üritusteks", võtsid üritustel osalejad kokku.

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo