Ida-Viru Keskhaigla tähistas aastapäeva nurgakivi panekuga

D755 DSC051912. novembril panid Ahtmes aktiivravi kompleski uuele korpusele nurgakivi riigihalduse minister Jaak Aab, haigla nõukogu esimees Valeri Korb, haigla juhatuse esimees Tarmo Bakler ja Astlanda Ehituse AS juhatuse esimees Kaupo Kolsar.

„Üks tegu on jälle tehtud - paarkümmend aastat tagasi alustatud haiglakompleksi rajamise kava on realiseerimisele sammu võrra lähemale jõudnud“ ütles Tarmo Bakler ja tänas kõiki, kes on sellesse enda panuse andnud.

Nurgakivisse paigaldatud silindrisse asetati lisaks traditsioonilisele ajalehele ja müntidele mälupulgale kirjutatud uue M-korpuse ja G-korpuse juurdeehituse projektid, Astlanda Ehitust ning haiglat tutvustavad trükised ja keemiaravi süstal.

Uue korpuse ja juurdeehitise on projekteerinud Innopolis Insenerid OÜ ja töövõtja Astlanda Ehituse OÜ.

Uus korpus kerkib 2013. aastal käiku antud K-korpuse kõrvale moodustades ühtse aktiivravikompleksi. 8700 ruutmeetri suuruses uues korpuses hakkavad paiknema enamiku siseerialade palatid, kokku kaasajastatakse 11 raviüksuse taristu.

G-korpuse juurdeehitusega lisandub üle 2200 ruutmeetri uut pinda ja selles hakkab paiknema uus tervisekeskus, kus lisaks perearstidele ja –õdedele koonduvad ka füsioteraapia, ämmaemandusabi ja koduõenduse teenused.

Projekti kogumaksumuseks (lisaks ehitusele ka projekteerimine, sisustus jmt) võib hinnanguliselt kujuneda kuni 30 miljonit eurot, milleks saadakse toetust Euroopa Regionaalarengu Fondist, tervisekeskuse ehituseks 1,1 miljonit eurot ja aktiivravikorpuse ehituseks 15,5 miljonit eurot.

Nurgakivi asetamisele järgnes haigla 16. aastapäeva tähistamine Ahtme klubis, kus juhatuse esimees Tarmo Bakler tutvustas haigla arengukava ning tunnustati 2019. aasta parimaid töötajaid.


Parimaks arstiks tunnistati neuroloog Georgi Zjablov, parimaks õeks 1. sisehaiguste osakonna õendusjuht Natalia Smirnova ning parimaks hooldustöötajaks iseseisva statsionaarse õendusabi hooldaja Oksana Ermilova. Parimaks teiste tervishoiutöötajate kategoorias laboriteenistuse laborispetsialist Anna Tisler-Sala ning parimaks tugitöötajaks polikliinilise teenistuse klienditeeninduse spetsialist Krista Meeru.

D97 DSC9712 D97 DSC9693D97 DSC9680

D97 DSC9699D97 DSC9673

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo