Haigla töö viirusepuhangu ajal

covid 19 coronavirus 750x375

Seoses  ülemaailmse pandeemida jätkumisega toimub Ida-Viru Keskhaiglas töö vastavalt Terviseameti poolt kehtestatud reeglitele.

 Jätkuva nakkusohu tõttu on haiglas patsientide ja töötajate ohutuse tagamiseks rakendatud täiendavaid meetmeid. 

Sissepääs haiglasse ja polikliinikutesse on piiratud (osa uksi suletud). Palume tulla vastuvõtule üksi, kui saatja juuresolek pole hädavajalik.

Sissepääs haiglasse toimub Ahtme tervisemaja L-korpuse ukse kaudu. Sissepääs EMO-sse toimub EMOukse kaudu. Sissepääs polikliinikusse on polikliiniku ukse kaudu. Keskhaiglas viibivatele patsientidele on võimalik üle anda pakid L-korpuse (Ahtme tervisemaja, Ilmajaama 14) garderoobi kaudu E-R kell 8:00-18:30; L-P kell 9:00-15:30. Sissepääsul asub kontrollpunkt, kus töötajal on õigus küsida:

- Kas patsiendil esineb respiratoorsete haiguste sümptomeid;

- Kas nad on viimase 14 päeva jooksul puutunud kokku respiratoorsete haigustunnuste- või välisriigist saabunud isikuga või tulnud ise välisriigist. 

Kõikidele ambulatoorsele vastuvõtule või uuringutele suunduvatele patsientidele ja nende saatjatele on maski kandmine kohustuslik. Maskid on saadaval garderoobides ja registratuurides. Haigla töötajad ja statsionaarsed patsiendid kasutavad isikukaitsevahendeid eraldi juhendi alusel.

Keskhaigla kõikides üksustes (sh hooldekeskuses) kehtib külastuskeeld. Erandkorras külastusloa saamiseks (näiteks surija külastamine vmt) tuleb pöörduda raviarsti poole.

Alates 18.05.2020 lubatakse haiglasse sünnituse juurde üks terve tugiisik, kelleks võib olla lapse isa või muu lähedane pereliige.Tugiisikul peab olema kas negatiivne COVID-19-testi tulemus, mis peab olema tehtud hiljemalt 48 tundi enne haiglasse jõudmist, või tõend haiguse läbipõdemise kohta viimase 6 kuu jooksul - piisab ka digiloo väljavõttest. Tugiisikutel perepalatites viibimine ei ole lubatud.

UH uuringule on saatja tulek keelatud.

Günekoloogilist ultraheliuuringut või vastuvõttu vajaval alaealisel patsiendil võib olla üks saatja.

Erivajadusega patsiendiga on haiglasse/polikliinikusse lubatud üks saatja (liikumispuudega patsiendil abistaja, kuulmispuudega patsiendil viipekeele tõlk jms).

Vastavad piirangud on kehtestatud nii patsientide kui personali kaitseks.

Koroonakahtluse korral järgi Terviseameti soovitusi ja testimisele saamiseks pöördu perearsti poole. Perearsti töövälisel ajal helista lühinumbril 1220. Oluline on jälgida oma tervist ning viirushaiguste sümptomite ilmnemisel püsida kodus ning vältida kontakte teiste inimestega. 

 

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo