Haigla töö viirusepuhangu ajal

covid 19 coronavirus 750x375

Seoses eriolukorra lõppemise, aga ülemaailmse pandeemida jätkumisega toimub Ida-Viru Keskhaiglas töö vastavalt Terviseameti poolt kehtestatud reeglitele.

 

Viirusepuhang ei ole ka Eestis lõplikult möödas ning Terviseamet on seadnud ravitööle rea piiranguid ja täiendavaid tingimusi, mida tuleb järgida.

Terviseameti nõudel tuleb enne arsti poole pöördumisega samal päeval täita tervisedeklaratsioon (printimiseks lae alla eesti keeles või vene keeles).

Sissepääs haiglasse ja polikliinikutesse on piiratud (osa uksi suletud). Kuna tervisemajad ja polikliinikud töötavad vähendatud ootealadega, siis palun vastuvõtule tulla väga täpselt.

Ahtme üksuse kohta vaata siit.

Hoonesse sisenemisel teostatakse kõikidele patsientidele ja nende saatjatele tervise eelkontroll. Turvalisuse tagamiseks saavad kõik haiglasse sisenejad kaitsemaski, mida tuleb kanda hoonest väljumiseni.

Selleks, et tagada patsientide hajutamist ootesaalis, ei lubata patsiente registratuurist edasi varem kui 15 min enne vastuvõtu algust.

COVID-19 kahtluse korral tuleb järgida tervishoiutöötaja korraldusi.

Vaata ka Korduma kippuvad küsimused

Ambulatoorsed vastuvõtud, uuringud ja protseduurid toimuvad osaliste piirangutega, millest patsienti informeeritakse personaalselt.

Endoskoopilisele ja röntgenuuringule tuleb eelnevalt registreeruda telefonil 33 111 33.

Patsientidega, kelle ambulatoorsed vastuvõtud tühistati, võtab haigla töötaja ise ühendust.

Täpsemat informatsiooni erakorraliste vastuvõttude ja protseduuride teostamise kohta saab registratuurist telefonil 33 111 33.

Plaanilisele operatsioonile siirduvatele patsientidele tehakse viirusetest (mitte varem, kui 2 ööpäeva enne operatsiooni; esmaspäeviti haiglasse siirdujatele teostatakse COVID-teste eelneval laupäeval laupäeval Ahtme polikliinikus 8.00-12.00).

Kõikide haiglas viibivate patsientide külastamine ja neile pakkide edastamine on keelatud vähemalt kuni 31. juulini (mil võidakse külastuskeeldu pikendada; erandid raviarsti kooskõlastusel).

Alates 18.05.2020 lubatakse haiglasse sünnituse juurde üks terve tugiisik, kelleks võib olla lapse isa või muu lähedane pereliige, kes on täitnud tervisedeklaratsiooni ja läbinud EMO kontrollpunkti.

Sünnitaja pereliige peab kogu haiglas viibimise aja jooksul kandma kirurgilist näomaski ja tal ei ole lubatud vahepealsel ajal sünnitusosakonnast välja minna. Pereliige peab lahkuma haiglast, kui sünnitaja viiakse sünnitustoast üle sünnitusjärgsesse palatisse.

Alates 1.juunist on rasedaga koos lubatud UH uuringule üks terve saatja, kes on läbinud eeltriaaži ja kannab maski. Perekondadena (mees + lapsed + jne) tulek on endiselt keelatud.

Günekoloogilist ultraheli uuringut või vastuvõttu vajaval alaealisel patsiendil võib samuti olla üks saatja.

Erivajadusega patsiendiga on haiglasse/polikliinikusse lubatud üks saatja (liikumispuudega patsiendil abistaja, kuulmispuudega patsiendil viipekeele tõlk jms).

Hooldekeskuse klientide külastamine on lubatud külastusgraafiku alusel (registreeimine tel 56700815) ja jälgides täiendavaid ohutusmeetmeid.

Vastavad üleriigilised piirangud on kehtestatud nii patsientide kui personali kaitseks.

Koroonakahtluse korral järgi Terviseameti ja Perearstide Seltsi soovitusi ja testimisele saamiseks pöördu perearsti poole. Põhiline on vahetute inimkontaktide vältimine nakatumise ärahoidmiseks.

 

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo