Torujõe Noortekodu külastas Õiguskantsleri Kantselei laste õiguste osakond

Täna tegid haiglasse tutvumisvisiidi õiguskantsleri kantselei ametnikud, keda võtsid vastu haigla esindajad ja rehabilitatsiooni keskuse projekti eestvedajad Tervise Arengu Instituudist (TAI).
Õiguskantsleri kantselei delegatsiooni kuulusid laste ja noorte õiguste osakonna juhataja Andres Aru, laste ja noorte õiguste osakonna vanemnõunik Margit Sarv ja kontrollkäikude osakonna juhataja Indrek-Ivar Määrits.

Kohtumise esimesel poolel tutvustasid sõltuvusprobleemidega noorukite rehabilitatsioonikeskuse töö põhimõtteid haigla juhatuse esimees Tarmo Bakler ja TAI narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise keskuse juht Aljona Kurbatova. Keskuse praktilise tegevusega seotud küsimustest rääkisid projekti koordinaator Viktoria Žitkova, psühholoog Viktor Korobka ja sotsiaaltöötaja Kristiina Danilova.

Pärast põhjalikku arutelu näitasid Noortekodu töötajad õiguskantsleri kantselei töötajatele rehabilitatsioonikeskuse ruume, kus ööpäevaringset teenust saavad noorukid veedavad oma aega: magamistoad, õppeklassid, grupitegevuse ruumid, puhkeruumid, köök ja söökla, duširuumid, pesuruum, külaliste ruum, keskuse töötajate kabinetid ja meditsiinilise läbivaatuse ruum.
Kohtumise põhiteemaks oli kompleksse teenuse (sotsiaalse ja meditsiinilise) osutamise võimalus ühe asutuse baasil, mis võimaldab lahendada multidistsiplinaarseid küsimusi lähtudes antud teenuse sihtrühma huvidest.

Aljona Kurbatova pöördus laste ja noorte õiguste osakonna juhataja Andres Aru poole palvega hoida ennast äsja avatud keskuse tegevusega kursis ning olla valmis vajadusel andma nõu oma pädevuse piires.

Andres Aru soovis keskuse meeskonnale edu ja avaldas valmidust edaspidiseks koostööks.

IMG 7533

 

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo