Prindi

Mida teha puugihammustuse korral?

puuk

Suvi on imeline aeg looduse nautimiseks, kuid sellel ajal on samuti puukide aktiivsusperiood, seetõttu tasub pöörata tähelepanu võimalustele end kaitsta.

Puugihammustuste ennetamiseks
kandke kaitseriietust, eriti külastades metsa ja kõrge rohuga piirkondi. Kasutage puukide tõrjevahendeid (repellendid, spreid või losjoonid). Pärast jalutuskäiku kontrollige hoolikalt oma keha ja eemaldage avastatud puugid.

Puukide levitatavad haigused
Puugiga kokkupuude võib kaasa tuua riski nakatuda haigustesse nagu puukentsefaliit ja borrelioos (Lyme'i tõbi). Need võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. Kui avastate puugi ja teil tekib lööve või palavik, pöörduge arsti poole.

Vaktsineerimine
Borrelioosi vastu vaktsiini hetkel ei eksisteeri. Vaktsineerimine puukentsefaliidi vastu on üks efektiivsemaid kaitsemeetodeid. See aitab vähendada nakatumise riski ja raskete haigusvormide teket. Meie haiglas saab end vaktisneerida puukentsefaliidi vastu. Vaktsineerimine toimub neljapäeviti kell 14:00-17:00 ruumis H2022 (Ahtme polikliinikus, Tervise 1). Vaktsiin TicoVac täiskasvanule maksab 35 eurot, lapsele 34 eurot. Aeg tuleb ette broneerida registratuuris telefonil 331 1133.

Olge teadlikud, et õiged ettevaatusabinõude järgimine, sh vaktsineerimine ja teadlikkus aitavad end efektiivselt kaitsta puukide levitatavate haiguste eest. Olge tähelepanelikud, ettevaatlikud ja hoolitsege oma tervise eest!