Anestesioloogia- ja intensiivravikliinik

SA Ida-Viru Keskhaigla intensiivravi osakond asub haigla K-korpuses kolmandal korrusel. Intensiivravi osakonnas on 15 voodikohta, millest 2 paikneb isolaatorites, mis on ette nähtud eelkõige raskete infektsioonidega haigete ravimiseks.

Intensiivravi osakond on varustatud moodsa kõrgtehnoloogilise aparatuuriga, mis võimaldab haigeid järjepidevalt jälgida ning kasutada patsientidel juhitavat hingamist ja neerude asendusravi.

Intensiivravi osakonnas ravitakse nii erakorralisi kui ka plaanilisi operatsioonijärgseid patsiente. Sagedasem põhjus intensiivraviks on hingamispuudulikkus, kus patsiente tuleb lühemalt või pikemalt hoida kopsude mehaanilisel ventilatsioonil. Samuti on osakonnas sagedased mürgistustega, südamehaigustega ning traumadega patsiendid. Ravil viibimise aeg ja paranemine sõltuvad inimese haigustest ja tervislikust seisundist.

Valuravikabinetis aitame kroonilise valuga haigeid.

Krooniline valu on sageli põhjustatud pikaaegsest haigusest. See vajab ühtlast ja pikaaegset valuravi. Kuna iga inimese kroonilise valu põhjused ja sümptomid võivad olla erinevad, on oluline seda individuaalselt hinnata ja kohandada raviplaani. Enamasti ei suudeta kroonilist valu täielikult välja ravida, tihti saab seda vaid osaliselt leevendada, parandada unerütmi ning vähendada depressiooni. Õppides valuga elama ja valu aktsepteerides on inimesel võimalik oma igapäevaeluga paremini toime tulla.

Koosseis

  • erakorralisemeditsiini osakond (EMO) - Ahtme linnaosa, Ilmajaama 12;
  • intensiivravipalatid - Ahtme linnaosa, Ilmajaama 12

Anestesioloogia ja intensiivravikliiniku juhataja kt - dr Maksim Kunevich, tel 331 1020
Kliiniku õendusjuht - Valentina Kartašova, tel 331 1021
Intensiivravi õendusjuht - Anastassia Kuzmina, tel 331 1223
Erakorralise meditsiini osakonna juhataja - dr Markko Jalas, tel 331 1070
Erakorralise meditsiini osakonna õendusjuht - Katrin Piirsoo, tel 331 1072
Kliiniku sekretär - Iliana Muhina, tel 331 1075

Erakorralise meditsiini osakonna (EMO) infotelefon 24h - 331 1074

SA Ida-Viru Keskhaigla | Tervise 1, 31025 Kohtla-Järve | Privaatsusinfo